Dziaka projektowa, na której stanąć mają dom oraz budynek gospodarczy, zlokalizowana jest na południowym zboczu i oferuje niesamowite widoki na gęsty las i nowo wybudowany zalew z jednoczesną dogodną ekspozycją na południowe światło.
Bryła budynku ma kształt litery T, z jednym skrzydłem wkopanym w grunt, które zawiera pomieszczenia techniczne oraz garaż, z bezpośrednim przejściem do strefy dziennej w skrzydle południowym. Noga litery T to część nocna, w której znajdują się główna sypialnia, dwa pokoje dziecięce oraz łazienki z pralnią i garderobami.
Strefa dzienna, łącząca salon, kuchnię i jadalnię, jest mocno przeszklona, co umożliwia mieszkańcom pełne korzystanie z uroków otaczającej przyrody. Okno od wschodu doświetla kuchnię o poranku, natomiast zadaszony taras od zachodu pozwala na korzystanie z ogrodu niezależnie od pogody.
Zarówno dom jak i budynek gospodarczy wykończone zostały naturalnymi materiałami, które harmonizują z otoczeniem. Parter domu pokryty jest betonem architektonicznym z widocznym deskowaniem, co kontrastuje z „nadbudówką” z deski elewacyjnej. Budynek gospodarczy, który dopełnia całość, będzie wykończony blachą corten, tworząc spójną, surową estetykę.
Dzięki wkopaniu kondygnacji parteru w grunt, architektura domu nie zaburza krajobrazowego charakteru działki. Zastosowane rozwiązania gwarantują maksymalną intymność mieszkańców, z minimalną liczbą okien od strony drogi. W efekcie, z poziomu ulicy widoczne są jedynie dwa skromne budynki z dwuspadowym dachem: budynek gospodarczy oraz pracownia właścicieli.
Materiał, jakim jest beton, corten i naturalne drewno, sprawi, że budynek będzie się szlachetnie starzał, co pozwoli mu jeszcze bardziej wkomponować się w zastany krajobraz.