Projektowanie budynków użyteczności publicznej
Nasza pracownia znajduje się w Lublinie, jednak projekty architektoniczne wykonujemy na terenie całej Polski.
Poniżej przedstawiamy orientacyjne etapowanie naszej współpracy podczas powstawania projektu:
ETAP I – materiały wyjściowe
Podstawą rozpoczęcia prac projektowych jest wizja lokalna na terenie objętym projektem wraz z dokumentacją fotograficzną oraz skompletowanie niezbędnych materiałów wyjściowych. Są nimi, między innymi, wymagania Inwestora, mapa do celów projektowych, wypis i wyrys z rejestru gruntów i wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzja o warunkach zabudowy.
ETAP II – projekt koncepcyjny architektury
Na podstawie materiałów wyjściowych przygotowujemy koncepcję zamierzenia inwestycyjnego w formie projektu zagospodarowania terenu, rzutów funkcjonalnych i wizualizacji 3D.
To etap w którym, w zależności od rodzaju inwestycji, możemy przygotować analizę chłonności terenu. Jest to opracowanie, które pokazuje ile możemy uzyskać powierzchni użytkowej mieszkań (PUM) lub lokali usługowych na danym terenie.
W przypadku projektowanego kompleksu obiektów np. osiedla mieszkaniowego na dużych działkach, jednym z elementów analizy chłonności jest przygotowanie proponowanego podziału geodezyjnego.
ETAP III – projektu budowlany architektury
Po zaakceptowaniu przez Inwestora projektu koncepcyjnego przechodzimy do przygotowania kompletnej dokumentacji potrzebnej do uzyskania pozwolenia na budowę. W zakres tego opracowania wchodzą: projekt zagospodarowania terenu, architektoniczno-budowlany, techniczny oraz niezbędne opinie, uzgodnienia i pozwolenia.
Współpracujemy z szeregiem doświadczonych i wykwalifikowanych branżystów, między innymi konstruktorami, projektantami instalacji sanitarnych, elektrycznych, teletechnicznych, drogowcami, czy akustykami.
By w jak największym stopniu odciążyć Inwestora, na podstawie pełnomocnictwa zajmujemy się wszelkimi uzgodnieniami urzędowymi. Kulminacją tego etapu jest uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę.
ETAP IV – projekt wykonawczy architektury
Projekt wykonawczy jest rozszerzeniem projektu budowlanego, które pozwala zminimalizować ilość pytań z budowy i zmaksymalizować poprawność odwzorowania projektu na budowie.
Jest to najbardziej obszerna część opracowania projektowego – pozwala na kompleksową koordynację międzybranżową i produktową.
ETAP V – nadzór autorski
Podczas realizacji ściśle współpracujemy z Inwestorem oraz wykonawcami prac. Kontrolujemy zgodność realizacji projektu z dokumentacją i udzielamy wszelkich wyjaśnień dotyczących wątpliwości powstałych w toku realizacji inwestycji. Nie zostawiamy Inwestora samego, pełnimy funkcję doradczą oraz konsultacyjną, a w razie konieczności wprowadzamy niezbędne zmiany w dokumentacji.
W naszej pracowni zajmujemy się również projektowaniem wnętrz, dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować kompleksowy projekt zarówno architektury jak i wnętrza. Ponieważ największą satysfakcją jest dla nas projektować wnętrze, do budynku który jest również naszego autorstwa – przy takiej współpracy oferujemy specjalny rabat na projekt wnętrza.
Każdą ofertę przygotowujemy indywidualnie pod konkretne zapytanie ofertowe. Dzięki temu wycena i zakres prac są skrojone idealnie pod zapotrzebowania Klienta.